ruplesende
Hotel Kraków Florian > Hotel > Planowanie podróży, samodzielnie, czy z pomocą agencji DMC Poland ?

Planowanie podróży, samodzielnie, czy z pomocą agencji DMC Poland ?

kwiecień 20th 2020

Podróże to przygoda, często nagroda, czy zwieńczenie długiego procesu planowania i organizowania. Nierzadko przed przystąpieniem do organizacji wyjazdu podróżni stają przed pytaniem – czy zorganizować całą podróż samodzielnie, czy podjąć współpracę lokalnym DMC / touroperatorami lub innymi profesjonalistami z dziedziny turystyki. Pytanie zasadne i ważne, bo oczywistą rzeczą jest, że oba podejścia mają swoich zwolenników i przeciwników, swoje  Za i Przeciw. W krótkiej analizie przedstawiam zatem korzyści  i ryzyka wynikające z pytania – z DMC, czy samodzielnie.

Planowanie wyjazdu

Planowanie samodzielne, jakie daje korzyści.

Jak wspomniałem na wstępie, dla większości osób podróż to na ogół czas wyjątkowy, na który się czeka, jest zakończeniem pewnego etapu, swego rodzaju nagrodą. W związku z tym, dla części osób samo planowanie i przygotowanie do podróży może być  procesem ekscytującym i wciągającym. Godziny spędzone na przeglądaniu internetu i przewodników mogą skutkować wyborem ciekawej destynacji, znalezieniu dobrej cenowo oferty, czy po prostu poszerzeniem swojej wiedzy o miejscu w które zamierzamy się wybrać jeszcze przed wyruszeniem w podróż.

Oferta przygotowana przez biuro podróży, lokalnego touroperatora DMC Poland, jakie daje korzyści.

Nieco inaczej wygląda to, gdy zdecydujemy się na powierzenie swoich planów podróżnych profesjonalnemu biuru podróży, czy agencji DMC. Praktycznie cała praca jest wykonana za nas, pracownicy biura wyszukają, przygotują i przedstawią nam pełną ofertę w oparciu o własne doświadczenia, czy dostępne narzędzia.

Będziemy mieli zagwarantowane szerokie, kompleksowe podejście, począwszy od sugestii co do samej lokalizacji naszego wyjazdu, poprzez szeroką ofertę miejsc noclegowych transportu i innych podstawowych elementów podróży, a kończywszy na możliwości skorzystania z atrakcji niedostępnych dla osób indywidualnie planujących wakacje (eventy  organizowane lokalnie itp.). Biuro podróży  pomoże  również  w organizacji innych formalności, które z zasady nie są zbyt ekscytujące, a czasochłonne, jak ubezpieczenia na wyjazd, czy formalności wizowe.

DMC Poland

Skoro było o plusach, czas na minusy.

Zarówno podejście indywidualne, jak i powierzenie przygotowania wyjazdu pracownikom biura podróży ma w sobie elementy, które nie koniecznie będą nam w 100% odpowiadały

Planowanie samodzielne, minusy.

Przy przygotowaniu wyjazdu samodzielnie plusy mogą przerodzić się w minusy, bo  sytuacja w której spędzamy dużo czasu na wyszukaniu dobrej oferty, a zadowalające wyniki nie przychodzą może rodzić  frustrację. Na ogół  nie mamy wystarczającej wiedzy na temat miejsca w które chcemy się udać, czy też na temat lokalnej specyfiki.  Zdarza się zatem że może nam umknąć jakiś ważny element i będąc już na miejscu będzie czekał nas dodatkowy stres. Ponad to rezerwując każdy element podróży samodzielnie, pojedynczo, nie mamy możliwości skorzystania z ciekawych ofert pakietowych.

1.Oferta zorganizowana, minusy.

Czy to Biuro podróży, z którego pomocą  lecimy w odległe krainy, czy też lokalny DMC w miejscu  destynacji , choćby najelastyczniejszy i najbardziej pomysłowy pośrednik nie odwzoruje w 100% planu który mamy w głowie.

2.Może za to być bardzo blisko, lub ten plan wręcz ubarwić i rozbudować.

Często wydaje się nam również, że powierzając planowanie podróży podmiotowi zewnętrznemu  płacimy więcej niżeli wydali byśmy organizując wyjazd samodzielnie. Jest w tym częściowo prawda, ale jest to również błędny tok myślenia. Niejednokrotnie touroperator, czy biuro ma dostęp do specjalnych stawek, specjalnych ofert, które nawet po doliczeniu marży okazują się korzystne cenowo.

Konkluzja, pomysł.

Co więc wybrać,  jak odnaleźć się w tym układzie?

W zależności od potrzeb, możemy w naszych planach połączyć samodzielne poszukiwania, ze wsparciem biura podróży, czy też lokalego DMC. Jak wspomniałem już wyżej w tym tekście, planowanie samodzielne może być ekscytujące, ale również irytujące i czasem dobrze oprzeć się o profesjonalistów. Często też w momencie budowania oferty okaże się, że „w pakiecie taniej” i połączenie w jednym zamówieniu kilku elementów będzie dla turysty korzystniejsze, niżeli pojedyncze budowanie swojego wyjazdu. Dla przykładu podać można krakowską ofertę ITS DMC Poland  https://its-poland.com/dmc-poland/ , gdzie w ramach współpracy  z Hotelem Florian, Krakowzwiedzanie.pl i Draggo House skomponować możemy ciekawą ofertę na noclegi, zwiedzanie z przewodnikiem i wieczorną imprezę w ramach jednego pakietu.

 

OPINIE O NASZYM HOTELU

  • Bardzo przyjemny hotel w centrum miasta. Idealny do zwiedzana bo wszystko jest w zasięgu ręki. Pokoje ładne i czyste, a obsługa miła. Pani w recepcji bardzo pomocna. Ogólnie zero problemów. Polecam pobyt w tym miejscu.

    Marta Jaworska, 2014

  • Miejsce godne polecenia. Z zewnątrz niepozorne, ale za to byłam pod wrażeniem wyposażenia. Piękny polski klimat, można się przenieść do innego świata. Poczuć się nawet jakby się było w innych czasach. Poza tym obsługa bardzo życzliwa, ceny nie takie wygórowane i w ogóle wszystko ok! robi wrażenie :)

    Monika Perez , 2014

  • Komfortowy hotel w centrum Krakowa. Do wszelkich atrakcji jest bardzo blisko. W pokojach i łazienkach czysto. Obsługa jest bardzo serdeczna i uczynna. Mogłam bez problemu połączyć się z bezprzewodowym Internetem. Mogę polecić każdemu!

    Karolina Kawecka , 2014