ruplesende
Hotel Kraków Florian > Newsy > Przewodnik po Warszawie – co zwiedzać i z kim?

Przewodnik po Warszawie – co zwiedzać i z kim?

lipiec 8th 2016

Portal Warszawa Zwiedzanie to także kapitalna oferta usług przewodnickich. Jeśli interesuje Państwa wycieczka, podczas której będzie Wam towarzyszył licencjonowany przewodnik po Warszawie, koniecznie odwiedźcie ten serwis. Żaden drukowany przewodnik po stolicy nie sprawdzi się tak jak energiczny, świetnie znający historię miasta pasjonat! Przewodnicy z Warszawa Zwiedzanie pracują z dużymi grupami i turystami indywidualnymi, oferują znakomite ceny i zawsze są świetnie przygotowani. Zwiedzanie z przewodnikiem to idealna propozycja dla tych, którzy chcą poznawać historię Warszawy i najciekawsze miejsca w mieście dogłębnie i w fantastycznej atmosferze!

Przewodnik po warszawie

Co warto zwiedzić w stolicy?

Miejsc i obiektów wartych zobaczenia są w Warszawie tysiące, ale podobnie jak wiele innych pięknych miast na świecie, Warszawa oferuje co najmniej kilka atrakcji, których pominięcie podczas zwiedzania byłoby po prostu grzechem ciężkim!

Na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zostało wpisane warszawskie Stare Miasto, jako przykład udanej odbudowy rozległego zespołu historycznej zabudowy. Można zadać sobie pytanie, po co oglądać coś, co niemal w całości zostało zrekonstruowane podczas podnoszenia stolicy z wojennych gruzów? Odbudowana Starówka to coś znacznie więcej niż stosunkowo nowe budynki „podszywające się” pod historyczną zabudowę. Podczas porządkowania Starego Miasta odsłonięto wiele reliktów oryginalnych budowli, w tym fragmenty murów miejskich. Rekonstrukcja odbyła się w oparciu o źródła historyczne – dawne plany, projekty ikonografię. Dziś możemy w tym miejscu znów poczuć ducha najdawniejszej przeszłości Warszawy! Poza tym Starówka jest po prostu niezwykle urokliwa i klimatyczna. To cudowne miejsce na spacer. Oczywiście ważnym punktem w planie zwiedzania jest podziwianie słynnej Kolumny Zygmunta i wizyta na Zamku Królewskim, gdzie na zwiedzających czekają piękne wnętrza i wspaniała kolekcja dzieł sztuki.

Po odwiedzinach w Archikatedrze św. Jana warto wybrać się na spacer na Krakowskie Przedmieście, aby obejrzeć najpiękniejsze warszawskie świątynie (kościoły św. Anny, Wizytek i św. Krzyża) oraz Pałac Prezydencki.

Niesamowitych wrażeń, zwłaszcza przy pięknej pogodzie, dostarczą Państwu również spacery po Łazienkach Królewskich lub zespole pałacowo-parkowym w Wilanowie. Miejsca te gwarantują nie tylko kontakt ze sztuką i pasjonującą historią, ale również z naturą! Wizyta, w którymś z nich to znakomity pomysł na rodzinne zwiedzanie Warszawy. Kiedy najmłodsi turyści zmęczą się podziwianiem wspaniałych budowli i dzieł sztuki, fantastyczną rozrywką będzie oglądanie pawi, wiewiórek, poznawanie niezwykłych gatunków roślin.

Skoro o najmłodszych mowa, przypomnieć trzeba o kapitalnym miejscu, jakim jest Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieciaki mogą poznawać prawa rządzące światem przyrody, doskonale się przy tym bawiąc! Na dachu usytuowanego nad Wisłą Centrum znajduje się zresztą piękny ogród, podobnie jak na budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem

Przewowdnik po Warszawie – dobry wybór

Spacerując po Warszawie, warto zwracać uwagę na liczne miejsca pamięci związane z II wojną światową i powstaniem warszawskim. Wspomnienie o tych wydarzeniach odgrywa niezwykle istotną rolę w świadomości dzisiejszych mieszkańców stolicy. Współcześnie ogromną dbałością otacza się również dziedzictwo żydowskie, kultywując również pamięć o Zagładzie Żydów, ponad 1/3 mieszkańców przedwojennej Warszawy. Do najciekawszych muzeów stolicy należą zresztą Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Symbolem Warszawy, co niekoniecznie wszystkich cieszy, stał się również relikt czasów stalinowskich – Pałac Kultury. Niezależnie od kontrowersji, jakie wciąż budzi obecność tej budowli w centrum stolicy, panoramę, jaka roztacza się z jego najwyższych pięter, po prostu trzeba zobaczyć!

Przedwojenna zabudowa przetrwała na warszawskiej Pradze. Zdecydowanie warto wybrać się na spacer po tej dzielnicy, zaglądając na klimatyczne i malowniczo odrapane podwórka. Przy okazji można również zwiedzić Stadion Narodowy!

Niezwykle ciekawych miejsc i fantastycznych atrakcji w Warszawie nie brakuje. Więcej pomysłów i opisy poszczególnych szlaków (w tym propozycje wycieczek tematycznych) znajdą państwo na portalu: http://warszawazwiedzanie.pl/.

 

 

OPINIE O NASZYM HOTELU

  • Bardzo przyjemny hotel w centrum miasta. Idealny do zwiedzana bo wszystko jest w zasięgu ręki. Pokoje ładne i czyste, a obsługa miła. Pani w recepcji bardzo pomocna. Ogólnie zero problemów. Polecam pobyt w tym miejscu.

    Marta Jaworska, 2014

  • Miejsce godne polecenia. Z zewnątrz niepozorne, ale za to byłam pod wrażeniem wyposażenia. Piękny polski klimat, można się przenieść do innego świata. Poczuć się nawet jakby się było w innych czasach. Poza tym obsługa bardzo życzliwa, ceny nie takie wygórowane i w ogóle wszystko ok! robi wrażenie :)

    Monika Perez , 2014

  • Komfortowy hotel w centrum Krakowa. Do wszelkich atrakcji jest bardzo blisko. W pokojach i łazienkach czysto. Obsługa jest bardzo serdeczna i uczynna. Mogłam bez problemu połączyć się z bezprzewodowym Internetem. Mogę polecić każdemu!

    Karolina Kawecka , 2014