ruplesende
Hotel Kraków Florian > Newsy > Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie

Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie

marzec 18th 2015

Kazimierz_Krakow-1024x440

Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie

Wybierasz się do stolicy Małopolski i poszukujesz najlepszej lokalizacji? Wybierz Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie, z których większość atrakcji będziesz miał w zasięgu pieszego spaceru! Nie trać czasu i pieniędzy na transport, zamieszkaj w samym sercu miasta.

Nasze Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie, usytuowane są na Starym Mieście, a jednocześnie w historycznej dzielnicy Kazimierz. Dzięki takiej lokalizacji, w zasięgu pieszego spaceru są wszystkie atrakcje okolic Rynku Głównego, jak i te Kazimierzu i Podgórzu. Na sam Rynek (od strony Kościoła Mariackiego) dojdziesz w około 10 minut, bardzo prostą trasą: wzdłuż ulicy Starowiślnej, która przechodzi w ulicę Sienną, wiodącą bezpośrednio do Rynku. Oznacza to, że na wyciągnięcie ręki masz, między innymi, takie atrakcje jak: Kościół i Wieża Mariacka, Sukiennice, Brama i ulica Floriańska, Wawel czy podziemne Muzeum Historyczne Miasta Kraków. Kierując się w drugą stronę, już po 2-3 minut jesteś w samym centrum legendarnego Kazimierza. Dlaczego wybrać Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie?

Krakowski Kazimierz, dziś zwany dzielnicą żydowską, niegdyś samodzielne miasto, to niewątpliwie jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa. Kazimierz to najświetniejszy w Polsce przykład harmonijnego przenikania się kultury żydowskiej i katolickiej oraz smutne świadectwo holocaustu. W obrębie Kazimierza znajduje się cały zespół zabytków architektury żydowskiej, w tym szereg synagog (m.in. Stara, Remuh, Izaaka, Tempel), pamiątkowe witryny sklepików żydowskich czy budynki przemysłowe. Od kilkunastu lat przy ul. Szerokiej, z końcem lipca, odbywa się jeden z najsłynniejszych w Europie Festiwali Kultury Żydowskiej, który rok rocznie przyciąga tłumy turystów z całego świata! Jednym z najciekawszych zabytków Kazimierza jest tzw. Kościół i klasztor Paulinów na Skałce, będący legendarnym sanktuarium męczeństwa św, Stanisława, pełniący rolę Panteonu Narodowego. W Krypcie Zasłużonych na Skałce spoczywają m.in. Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski czy Czesław Miłosz.

tumblr_krt5ezqc4f1qzgiooo1_1280

Wybierając Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie także w zasięgu (nieco dłuższego, 20-25 minut) spaceru masz atrakcje krakowskiego Podgórza, a zatem wyjątkowy Plac Bohaterów Getta z interesującą instalacją krzeseł i słynną Apteką pod Orłem. Przede wszystkim jednak dość blisko znajdują się dwa żelazne punkty każdej wizyty w Krakowie: Fabryka Schindlera oraz niedawno powstałe Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Obie atrakcje znajdują się pod tym samym adresem – Lipowa 4. Fabryka Emalia Oskara Schindlera to wstrząsające świadectwo holocaustu, który dotknął krakowską ludność żydowską w czasach wojny. Założona w 1937r. jako miejsce produkcji wyrobów emaliowanych i blaszanych, w 1939r. przejęta została przez niemieckiego przedsiębiorcę Oskara Schindlera, autora słynnej „Listy Schindlera”, dzięki której uratował setki żydów, zatrudniając ich w fabryce. W 2007r. część fabryki oddana została pod kuratelę Muzeum Historycznego miasta Krakowa, które utworzyło w jej industrialnych wnętrzach ekspozycję dokumentującą okres niemieckiej okupacji miasta. Postać Oskara Schindlera oraz dzieje krakowskich Żydów w czasie wojny rozsławił i upamiętnił wielki film Stevena Spielberga Lista Schindlera. Zobacz na własne oczy to wyjątkowe, poruszające miejsce. Miłośników sztuki, zachwyci zaś modernistyczny gmach MOCAKu i wciąż aktualizowane wystawy, nie pozostające w tyle światowych trendów sztuki współczesnej.

Jednak Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie oznaczają także bliskość najlepszej rozrywki! Dziś Kazimierz to przede wszystkim centrum życia nocnego Krakowa, szereg legendarnych klubów i pubów (np. Alchemia, Singer) nieodmiennie przyciąga rzesze imprezowiczów, a klimatyczne kawiarnie i restauracje pozwalają odpocząć zdala od zgiełku Rynku Głównego. Wystarczy chwila spaceru urokliwymi, ciasnymi uliczkami Kazimierza by dać się porwać niezwykłej atmosferze tego miejsca. Kazimierz upodobali sobie poszukiwacze alternatywnych lokali, nieprzepadający za typowymi, turystycznymi miejscami. To także tutaj na ogół bawią się Krakowianie. Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie to najlepszy wybór dla gości zmęczonych tłumami zagranicznych turystów na Rynku Głównym.

Jeśli chcesz dobrze poznać słynny gród Kraka, wybierz Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie, dzięki którym znajdziesz się w samym centrum dziedzictwa kulturowego i zaplecza rozrywkowego miasta. Sprawdź szeroki wachlarz naszej oferty apartamentowej i wybierz mieszkanie odpowiednie dla siebie: http://apartamenty-florian.pl/apartamenty-w-krakowie. Wnętrza Apartamentów doskonale wpisują się w magiczny klimat Krakowa, znajdziesz w nich mnóstwo antyków i obrazów m.in. z epoki młodej Polski, która tak prężnie działa na terenie Małopolski. Wybierz spośród mieszkań: dwu-, cztero- i sześcioosobowych, znajdź wnętrze idealne dla Ciebie. Jeśli planujesz wyjazd wieloosobowy, nie wahaj się skontaktować z nami, a zaproponujemy Ci większe Apartamenty w najlepszej cenie za osobę. Dokonaj rezerwacji za pomocą wygodnego i przejrzystego systemu rezerwacji online, który znajdziesz pod adresem: http://apartamenty-florian.pl/rezerwacja. Apartamenty na Kazimierzu w Krakowie to luksus, na który Cię stać! Nie wierzysz? Sprawdź sam.

 

 

OPINIE O NASZYM HOTELU

  • Bardzo przyjemny hotel w centrum miasta. Idealny do zwiedzana bo wszystko jest w zasięgu ręki. Pokoje ładne i czyste, a obsługa miła. Pani w recepcji bardzo pomocna. Ogólnie zero problemów. Polecam pobyt w tym miejscu.

    Marta Jaworska, 2014

  • Miejsce godne polecenia. Z zewnątrz niepozorne, ale za to byłam pod wrażeniem wyposażenia. Piękny polski klimat, można się przenieść do innego świata. Poczuć się nawet jakby się było w innych czasach. Poza tym obsługa bardzo życzliwa, ceny nie takie wygórowane i w ogóle wszystko ok! robi wrażenie :)

    Monika Perez , 2014

  • Komfortowy hotel w centrum Krakowa. Do wszelkich atrakcji jest bardzo blisko. W pokojach i łazienkach czysto. Obsługa jest bardzo serdeczna i uczynna. Mogłam bez problemu połączyć się z bezprzewodowym Internetem. Mogę polecić każdemu!

    Karolina Kawecka , 2014