ruplesende
Hotel Kraków Florian > Newsy > Centrum Kongresowe w Krakowie

Centrum Kongresowe w Krakowie

marzec 25th 2015

r5d554U

W ostatnich latach Kraków, dzięki wielu inwestycjom, nareszcie podjął rywalizację z innymi miastami Polski w kwestii organizacji rozrywkowych imprez masowych. Po otwarciu obiektu sportowo-rozrywkowego TAURON Kraków Arena, przyszedł czas na Centrum Kongresowe w Krakowie z prawdziwego zdarzenia! W październiku 2014 roku otwarto International Conferences and Entertainment Centre przy Rondzie Grunwaldzkim.

16 i 17 października w nowo-powstałym Centrum Kongresowym w Krakowie odbyły się dwa fascynujące widowiska wokalno-instrumentalne autorstwa Zbigniewa Preisnera i Ewy Lipskiej, zatytułowane: 2014: Tu i Teraz. Show zostało wykonane przez orkiestrę, chór mieszany i chór męski oraz przez światowej sławy solistów – zarówno wokalistów, jak i instrumentalistów, którzy zostali zaproszeni specjalnie do tego projektu (m.in. wybitna wokalistka Lisa Gerrard). Widowisko zaprezentowało techniczne możliwości ICE i nadało kierunek profilowi kulturalnemu obiektu: prestiżowe wydarzenia multimedialne. Centrum Kongresowe w Krakowie podejmuje się organizacji popkulturowych koncertów (np. niedawny głośny koncert Al Bano, oraz marcowa wizyta Garou), jednak stawia raczej na muzykę klasyczną, jazz i balet. Niedawno gościły tam dwa wybitne zespoły taneczne: Moscow City Balet oraz Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, które podbiły serca krakowskiej publiczności.

Sukhishvili2015

            Kalendarz kulturalny Centrum Kongresowe ICE robi wrażenie. W kwietniu zaplanowane są m.in. koncerty z okazji festiwalu Misteria Paschalia i występ Stevena Wilsona. W maju wyjątkowe show zaprezentuje wybitny polski multiinstrumentalista Leszek Możdżer ze swoimi stałymi współpracownikami (Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco) oraz odbędą się dwa duże wydarzenia towarzyszące krakowskiemu Festiwalowi Muzyki Filmowej: Scoring4Wajda i Szekspir Symfonicznie. Centrum Kongresowe w Krakowie ugości także w tym roku dwie wielkie gwiazdy sceny jazzowej: Herbiego Hancocka i Chrisa Bottiego. A to dopiero początek działalności kulturalnej ICE, które rozwija się i zbiera doświadczenia z każdym miesiącem.

            Centrum Kongresowe w Krakowie to wielofunkcyjny obiekt, dysponujący kompleksem sal konferencyjnych z przesuwnymi ścianami, które pozwalają dopasować przestrzeń odpowiednio do potrzeb. Największą dumą ICE jest nowoczesna sala audytoryjna, mogąca pomieścić nawet 2 000 osób! Systemy audiowizualne i akustyczne zostały zaprojektowane przez najlepszych specjalistów z kraju kwitnących wiśni, dlatego Centrum Kongresowe w Krakowie zdolne jest spełnić najbardziej wymagające wymagania techniczne. Sale teatralna (na 600 osób) i kameralna (na 300 osób) z kolei doskonale sprawdzają się jako przestrzenie widowisk z pogranicza teatru, musicalu czy tańca.

            Centrum Kongresowe w Krakowie serdecznie zaprasza na zapierające dech w piersiach widowiska, najlepsze koncerty i nowoczesne performensy z pogranicza sztuk! Zarezerwuj nocleg w Hotelu Florian i skorzystaj z kulturalnych propozycji Krakowa – kulturalnej stolicy Polski!

OPINIE O NASZYM HOTELU

  • Bardzo przyjemny hotel w centrum miasta. Idealny do zwiedzana bo wszystko jest w zasięgu ręki. Pokoje ładne i czyste, a obsługa miła. Pani w recepcji bardzo pomocna. Ogólnie zero problemów. Polecam pobyt w tym miejscu.

    Marta Jaworska, 2014

  • Miejsce godne polecenia. Z zewnątrz niepozorne, ale za to byłam pod wrażeniem wyposażenia. Piękny polski klimat, można się przenieść do innego świata. Poczuć się nawet jakby się było w innych czasach. Poza tym obsługa bardzo życzliwa, ceny nie takie wygórowane i w ogóle wszystko ok! robi wrażenie :)

    Monika Perez , 2014

  • Komfortowy hotel w centrum Krakowa. Do wszelkich atrakcji jest bardzo blisko. W pokojach i łazienkach czysto. Obsługa jest bardzo serdeczna i uczynna. Mogłam bez problemu połączyć się z bezprzewodowym Internetem. Mogę polecić każdemu!

    Karolina Kawecka , 2014