ruplesende
Hotel Kraków Florian > Newsy > EXPO Kraków

EXPO Kraków

kwiecień 12th 2015

47

EXPO Kraków to najnowocześniejszy ośrodek targowo-kongresowy w Małopolsce. Ten monumentalny obiekt otwarto w maju ubiegłego roku, przy ulicy Galicyjskiej w dzielnicy Czyżyny. Odtąd odbywają się tam targi i konferencje branżowe, wszelakie eventy biznesowe, wydarzenia kulturalne i naukowe z Targami Książki na czele.

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe w Krakowie wyróżnia się także na tle tego typu obiektów w całym kraju, oferując olbrzymią, zakrytą i bezfilarową powierzchnię wystawową – 9 tys. m2 w dwóch halach (hala „Wisła” oraz „Dunaj”). Łącznie na kompleks EXPO Kraków składają się:

 • 7,2 ha ogrodzonego terenu w geograficznym centrum Krakowa,
 • 13 tys. m² powierzchni użytkowej,
 • 2 hale o łącznej powierzchni 9 tys. m² o nośności podłogi 40kPa i wysokości ponad 8 m (max. 12 m wysokości do sufitu),
 • Zespół klimatyzowanych, modułowych sal konferencyjnych,
 • 4 pokoje spotkań,
 • Przestronne lobby o powierzchni 1 400 m2,
 • Restaurację czynną w czasie trwania imprez,
 • Monitorowany parking na ponad 700 miejsc dla samochodów osobowych i autokarów,
 • Teren pod ekspozycję zewnętrzną.

Taki układ wielofunkcyjnych pomieszczeń umożliwia organizację niemal każdego rodzaju wydarzenia. Obiekt zaprojektowano tak by oferował wiele możliwości elastycznych rozwiązań i modyfikacji, jego przestrzenne pomieszczenia adaptowalne są wedle potrzeb konkretnego eventu: od targów, wystaw, konferencji przez festiwale, wydarzenia kulturalne, aż po imprezy sportowe.

Obiekt powstał w miejscu dawnych zakładów PPB Prefabet Kraków z inicjatywy firmy Targi w Krakowie sp. zo.o. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku i trwała 228 dni. Na potrzeby EXPO Kraków powstała nowa ulica, którą nazwano „Galicyjska”, ponieważ jak tłumaczy prezes firmy – Grażyna Grabowska:

„Wnioskowaliśmy o taką nazwę, gdyż to właśnie tutaj w Galicji w XIX w. rodziła się polska tradycja targowa. Galicyjskie źródło mają także nazwy pawilonów i sal konferencyjnych. Dwie duże hale to Wisła i Dunaj a mniejsze to Lwów, Budapeszt, Wiedeń, Praga i Bratysława”. Nawiązują one także do bogatej współpracy (którą EXPO Kraków ma ambicję wskrzesić i kultywować) Krakowa z tymi miastami z czasów Galicji. Ulica Galicyjska łączy się z ul. Centralną – gdzie do niedawna funkcjonowały Targi w Krakowie – na wysokości siedziby Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKIT). Pierwszym wydarzeniem w CV EXPO Kraków było MOTO Show Kraków, którego druga edycja odbędzie się już pod koniec maja. Jest to Największe motoryzacyjne SHOW na południu Polski, podczas którego prezentowane są najciekawsze oblicza motoryzacji w ramach: 13. Tuning Show w Krakowie i Custom Salon, Motorsport Show w Krakowie, Tematyczny Salon Samochodowy. Ogromną popularnością cieszyły się także ostatnie edycje Targów Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT, Międzynarodowe Targi Produktów i Akcesoriów Tytoniowych EUROTAB oraz Targi pracy Career EXPO, które po raz kolejny zagoszczą w hali EXPO w 2015 roku.

Prężnie rozwijającą się działalność firmy Targi w Krakowie doceniła Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, która w 15. edycji konkursu na „Lidera Małopolski” nagrodziła inwestycję EXPO Kraków, według uzasadnienia:

EXPO Kraków to: 9 000 m2 powierzchni wystawienniczej, która może gościć ponad 4 tys. osób jednocześnie, zespół klimatyzowanych, modułowych sal konferencyjnych, przestronne lobby o powierzchni 1 400 m2, restauracja, parking na 700 pojazdów oraz teren pod ekspozycję zewnętrzną. Targi w Krakowie Sp. z o.o. to największy na południu kraju i trzeci w Polsce organizator targów i kongresów. Firma prywatna kilkunastu osób od osiemnastu lat organizuje najważniejsze, branżowe imprezy, takie jak m.in. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne „Krakdent”, Międzynarodowej Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii „Horeca” czy Międzynarodowe Targi Książki. Targi w Krakowie to także profesjonalny organizator międzynarodowych konferencji i sympozjów naukowych, jak m.in.: Kongres Polskiej Biotechnologii „Eurobiotech”, International Symposiumon Carotenoids czy Ogólnopolski Kongres Biochemii i Biologii Komórki. Firma jest członkiem Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Konferencji i Kongresów. Koszt inwestycji 70 mln zł”.

28557

EXPO Kraków dokłada kolejną cegiełkę do rozwoju Krakowa jako centrum naukowo-biznesowo-kulturalnego kraju. Obok TAURON Kraków Areny i Centrum Kongresowego ICE to trzeci najnowocześniejszy obiekt, mogący śmiało konkurować z europejskimi standardami. Odwiedź Kraków i przekonaj się na własne oczy jak stolica Małopolski wchodzi w kolejne stadium rozwoju! Zarezerwuj tani nocleg w Hotelu Florian cenie na czas pobytu, z parkingiem i śniadaniem w a wszystkie wymienione obiekty znajdą się w zasięgu kilkunastu minut! Hala EXPO Kraków to ledwie 5 km od naszego Hotelu (znacznie bliżej niż odległość od hoteli w ścisłym centrum Krakowa). Serdecznie zapraszamy.

 

OPINIE O NASZYM HOTELU

 • Bardzo przyjemny hotel w centrum miasta. Idealny do zwiedzana bo wszystko jest w zasięgu ręki. Pokoje ładne i czyste, a obsługa miła. Pani w recepcji bardzo pomocna. Ogólnie zero problemów. Polecam pobyt w tym miejscu.

  Marta Jaworska, 2014

 • Miejsce godne polecenia. Z zewnątrz niepozorne, ale za to byłam pod wrażeniem wyposażenia. Piękny polski klimat, można się przenieść do innego świata. Poczuć się nawet jakby się było w innych czasach. Poza tym obsługa bardzo życzliwa, ceny nie takie wygórowane i w ogóle wszystko ok! robi wrażenie :)

  Monika Perez , 2014

 • Komfortowy hotel w centrum Krakowa. Do wszelkich atrakcji jest bardzo blisko. W pokojach i łazienkach czysto. Obsługa jest bardzo serdeczna i uczynna. Mogłam bez problemu połączyć się z bezprzewodowym Internetem. Mogę polecić każdemu!

  Karolina Kawecka , 2014