ruplesende
Hotel Kraków Florian > Newsy > Festiwal Muzyki Filmowej 2015

Festiwal Muzyki Filmowej 2015

kwiecień 24th 2015

fmf_main_pl

Jason Haynes, Julie Taymor, Eliott Goldenthal, Ramin Djawadi – to tylko kilku spośród wielu znamienitych gości, którzy odwiedzą 8. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Od 27 do 31 maja stolica Małopolski będzie stolicą światowej muzyki filmowej.

Krakowski Festiwal Muzyki Filmowej to największe i najbardziej prestiżowe tego typu wydarzenie w Europie. W zaledwie 8 lat, impreza organizowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic, wyrobiła sobie renomę, która pozwala zaprosić do Polski niemal każdą gwiazdę muzyki filmowej. W przeszłości na festiwalu gościły takie sławy jak Tom Tykwer, Jan A.P. Kaczmarek, Tan Dun, Howard Shore, Jerry Goldsmith, Hans Zimmer czy Gustavo Santaolalla. Nowatorskie rozwiązania techniczne, doskonała oprawa audiowizualna, sprawiają, że krakowski FMF to szereg zapierających dech w piersiach widowisk. Festiwal Muzyki Filmowej 2015 to jeszcze wyższa jakość i prestiż, dzięki wykorzystaniu dwóch monumentalnych obiektów widowiskowych, otwartych w ubiegłym roku, są to TAURON Kraków Arena i Centrum Kongresowe ICE, w których odbędzie się część festiwalowych wydarzeń.

54b00bec02bf8_o

Od początku swojej działalności Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie zachwyca widzów niesamowitą serią live in koncert, czyli projekcjami filmowymi w towarzystwie muzyki, wykonywanej przez orkiestrę symfoniczną na żywo. W ubiegłych latach publiczność zobaczyć mogła na ogromnym ekranie i wysłuchać niezapomnianych soundtracków na żywo, takie superprodukcje jak: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże i Powrót Króla z muzyką Howarda Shore’a (w latach 2008, 2000 i 2010), Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły z soundtrackiem Klausa Badelta (w 2011 roku), w 2012 Pachnidło: historia mordercy z fenomenalną ilustracją muzyczną autorstwa Johnny’ego Klimka, Reinholda Heila i Toma Tykwera, w 2013 arcydzieło science fiction – Matrix z muzyką Dona Davisa, a w ubiegłym roku odbyła się projekcja legendarnego Gladiatora z nominowaną do Oscara muzyką Hansa Zimmera. W tym roku widzowie podziwiać będą amerykański hit science fiction: Star Trek w reżyserii J.J. Abramsa z monumentalną muzyką zdobywcy Oscara Michaela Giacchino na żywo. „Specjalnie na potrzeby projekcji symultanicznej Giacchino stworzył spory fragment nowej muzyki, której nie usłyszymy w oryginalnej wersji filmu. Ten słynący z rozbudowanych sekcji dętych kompozytor w pełni rozwija potencjał blisko 200-osobowego sk ładu artystów orkiestrowych i chóru. W Tauron Kraków Arena w dwugodzinną podróż w przestrzeń kosmiczną zabierze publiczność Ludwig Wicki wraz z Orkiestrą AUKSO i chórem Pro Musica Mundi” – zachęcają organizatorzy.

 

Oto skrótowy program Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie 2015:

 • 27 maja (środa)
  godz.: 20:00
  Kino Kijów.Centrum
  Video game show: Critical Hit

 

 • 28 maja (czwartek)
  godz.: 19:00
  Centrum Kongresowe ICE Kraków
  Gala Muzyki Polskiej: Scoring4Wajda

 

 • 29 maja (piątek)
  godz.: 20:00
  Centrum Kongresowe ICE Kraków
  Szekspir Symfonicznie

 

 • 30 maja (sobota)
  godz.: 20:00
  Tauron Arena Kraków
  Międzynarodowa Gala Seriali

 

 • 31 maja (niedziela)
  godz.: 20:00
  Tauron Arena Kraków
  Star Trek Live in Concert

Jesteś fanem gier komputerowych, nałogowo oglądasz najświeższe seriale, nie możesz pozbyć się z głowy niezapomnianych melodii z filmów Andrzeja Wajdy, nie przegapisz żadnego filmu na kanwie dzieł Szekspira, a może obejrzałeś każdy odcinek Star Treka? A zatem musisz być między 27-31 maja w Krakowie! Serdecznie zapraszamy każdego, niezależnie od preferencji i horyzontów muzycznych, ale wszystkich głodnych wrażeń i doznań estetycznych najwyższego sortu! Festiwal Muzyki Filmowej to potężna dawka kultury, rozrywki i wzruszeń, nie przegap wyjątkowej, nowatorskiej 8. edycji!

 

OPINIE O NASZYM HOTELU

 • Bardzo przyjemny hotel w centrum miasta. Idealny do zwiedzana bo wszystko jest w zasięgu ręki. Pokoje ładne i czyste, a obsługa miła. Pani w recepcji bardzo pomocna. Ogólnie zero problemów. Polecam pobyt w tym miejscu.

  Marta Jaworska, 2014

 • Miejsce godne polecenia. Z zewnątrz niepozorne, ale za to byłam pod wrażeniem wyposażenia. Piękny polski klimat, można się przenieść do innego świata. Poczuć się nawet jakby się było w innych czasach. Poza tym obsługa bardzo życzliwa, ceny nie takie wygórowane i w ogóle wszystko ok! robi wrażenie :)

  Monika Perez , 2014

 • Komfortowy hotel w centrum Krakowa. Do wszelkich atrakcji jest bardzo blisko. W pokojach i łazienkach czysto. Obsługa jest bardzo serdeczna i uczynna. Mogłam bez problemu połączyć się z bezprzewodowym Internetem. Mogę polecić każdemu!

  Karolina Kawecka , 2014